Особливі історії особливих

Читайте книгу на
комп'ютері або ноутбуці

Читайте книгу зі
смартфону або e-reader

Інклюзія – слово, яке чуємо часто, але рідко практикуємо в реальному житті.

Інклюзія – це надання людям з особливими освітніми потребами можливості бути частиною суспільства, в якому вони народжуються, а не обмежуватися межами навчального закладу чи мікросоціуму. Ця мета може бути досягнута, тільки якщо суспільство зрозуміє, що люди з інвалідністю такі, як усі, та буде готовим їх підтримати. «Особливі історії особливих» – видання, у якому 50 діток з порушеннями інтелектуального розвитку розкажуть свою історію, а тисячі зможуть її прочитати і почути.

Проєкт надає можливість діткам з інвалідністю реалізувати свій потенціал у літературному жанрі, спробувати себе в якості оповідача, розказати і написати про свої хобі та захоплення, похвалитися творчими роботами, як-то вишивка, малюнок чи поробки. Все це діти розкажуть читачу та глядачу безпосередньо, з перших уст. Кожна розповідь унікальна, як неповторною є й кожна дитинка.

Впродовж останніх років Україна активно підтримує митців з інклюзією та інклюзивні культурні продукти. Ми разом творимо інклюзивне суспільство без будь-яких стереотипів, обмежень та утисків.

Юля уже закінчила Спеціальна школа ШАНС і зараз вивчає туристичний сервіс. Разом з тим вона ще танцює, займається фітнесом та грає в театрі. У вільний час, якого в Юлечки зовсім небагато, вона викладає картини з алмазної мозаїки.

Батьки Юлі пишаються своєю донькою. Вона змінила їхнє життя на краще і щодня змушує рухатися тільки вперед!

Костя — звичайний підліток. Він проводить багато часу з ґаджетами, через що сперечається з мамою, не знає, куди вступати після школи, і любить грати у футбол.

Проте не як всі підлітки, Костик вже хоче стати справжньою опорою для своєї родини, підтримувати й забезпечувати. Для цього він має обрати гідну професію і вже навіть знає напевно яку. 

У Іллі особлива любов до годинників. У нього їх ціла колекція! Хлопчик за ними спостерігає, грається, ремонтує та дарує рідним.

Батьки Іллі підтримують таке захоплення, адже воно нагадує їм, як важливо проводити час із сином. А ще це допомагає завжди бути в ритмі! 

Колись Леву було важко знайти друзів. Проте у Спеціальна школа ШАНС він став товариським почав говорити та сам зав’язувати розмови, тут знайшов добрих приятелів.

Лев — добрий, працьовитий і тямущий хлопець. А ще він має свій ютуб-канал, де розповідає і показує, як ліпити з пластиліну та глини. Адже це його улюблене заняття! a

Талановита, чуйна, добра, відповідальна та самостійна — це все про Аліну. Їй подобається малювати, але навіть це вона робить не просто так.

«Іноді, коли мої друзі або батьки мають поганий настрій, я малюю їм веселі картинки й вони починають усміхатися», — каже дівчинка.

А ще Аліна — учасниця танцювального гуртка. Учителі кажуть, що вона дуже творча та отримує неймовірне задоволення від танцю. 

Тетянка, на відміну від сестри, знайшла себе в більш активних заняттях. Спробувала і танці, і бокс, проте невдовзі зрозуміла, що особливим спортом для неї є баскетбол!

На тренуваннях дівчинка почувається вільно, їй подобається працювати з м’ячем, а головне — вона робить успіхи.

У книзі «Особливі історії особливих» Тетяна радить ніколи не зупинятися на шляху до мрії, адже хто шукає, той завжди знайде!

Мирославові буває важко виражати свої думки усно. Але це не заважає йому спілкуватися з друзями у месенджерах. А ще — ходити на боулінг і ковзанку, в кінотеатр, на концерти й шоу, кататися на байдарках та сапах, мандрувати чи просто смакувати піцу або тістечка у кафе.

«Я планую отримати професію й буду докладати для цього багато зусиль, бо сидіти без діла — це не для мене», — ділиться Мирослав у книзі «Особливі історії особливих»

Мирославові буває важко виражати свої думки усно. Але це не заважає йому спілкуватися з друзями у месенджерах. А ще — ходити на боулінг і ковзанку, в кінотеатр, на концерти й шоу, кататися на байдарках та сапах, мандрувати чи просто смакувати піцу або тістечка у кафе.

«Я планую отримати професію й буду докладати для цього багато зусиль, бо сидіти без діла — це не для мене», — ділиться Мирослав у книзі «Особливі історії особливих»

Дмитрик, як і кожен з нас, і дня не може провести без свого комп’ютера. Там і розваги, і навчання, і друзі. До того ж батьки заохочують таке його захоплення, адже, крім розваг, в інтернеті є й багато корисного.


Проте найбільше Дмитрик любить проводити вільний час з друзями на вулиці, наприклад за грою у футбол. Так він точно дорівняється до Роналду!

Настя — уже випускниця Спеціальна школа ШАНС. Вона з гордістю та вдячністю згадує про своє навчання.

«Хочеться висловити подяку вчителям та вихователям школи за те, що привели мене у світ творчості та краси. Саме завдяки їм я знайшла те, що мене надихає!» — це Анастасія говорить про свій талант вишивати бісером.

У книзі «Особливі історії особливих» Настуся радить кожному відкривати свої таланти та не соромитися творити! 

Риболовля — незвична розвага для дівчинки, можемо подумати ми. Проте Катя не нехтує нагодою порибалити з братами. Вона дуже любить природу і часто ходить з батьками на пікніки.

А ще Катеринка захоплюється вишиванням, розмальовує писанки, виготовляє народні іграшки. Також займається народними та сучасними танцями. І не забуває добре вчитися!

Каті є про що нам розповісти — звісно ж, у книзі «Особливі історії особливих»

Катруся обожнює малювати! Хоч вона закінчила лише перший клас Спеціальна школа ШАНС, проте малює вже дуже давно. Катруся може вибирати для творчості що завгодно: олівці, фарби, фломастери, крейду чи маркери.

Найбільше дівчинці подобається малювати природу — це надихає та заспокоює. Катруся щиро радить усім брати до рук пензлики чи олівці й розфарбувати свій світ.

Лев — справжній помічник для своїх рідних. Він вміє багато всього робити по господарству, навіть може навчити охочих. Лев доглядає свійських тварин, допомагає бабусі на городі та в саду, а татові — ремонтувати автомобіль.

А ще Лев любить подорожувати. І найбільшою його мрією є відвідати Німеччину. Чому саме хлопець обрав цю країну, невдовзі дізнаємося з книги «Особливі історії особливих»

Зараз літні канікули, а отже, Адам, ще один наш герой, точно відпочиває у селі в бабусі! Йому там дуже подобається. Він любить природу, часто ходить гуляти в ліс, до річки. Багато плаває, грає у баскетбол, катається на мопеді.

Інтересів в Адама дуже багато: від історії України та світу до ІТ-технологій. Хлопець вже дев’ятикласник Спеціальна школа ШАНС, отож треба задумуватися про майбутній фах. 

«Мене звуть Аріна і я мрійниця». Так починає свою розповідь наша ще одна героїня.

Аріна – дуже емоційна, яскрава дівчина та справжня фантазерка! Вона любить вигадувати фантастичні сюжети, історії чи навіть сценарії фільмів. А ще – захоплюється читанням.

Якщо ви так само любите читати, як Аріна, то книга «Особливі історії особливих» точно для вас! 

Сашко просто обожнює ганяти м’яча! А футбол — його улюблена гра. Хлопець знає чимало футбольних команд та відомих спортсменів. Але найулюбленіший його футболіст, звісно, український — Андрій Шевченко.

І хоч голи Саші забивати не завжди вдається влучно — то шибки страждають, то штанги — та він впевнений, що досягне у грі успіху й стане відомим футболістом!

 А ви загадуєте бажання, коли падає зірка?

Каміла теж постійно так робить. Їй 12 років і вона новенька у Спеціальна школа ШАНС. Але це її зовсім не лякає, бо уроки там надзвичайно цікаві! У школі вона може більше дізнатися про космос, адже їй це так подобається.

Каміла — справжня мрійниця! Проте бажання її дуже серйозні й важливі. І професію вона хоче обрати дуже незвичну. Яку саме? Скоро дізнаєтеся у книзі «Особливі історії особливих»

Руслані 17 років і вона навчається у випускному класі Спеціальна школа ШАНС. Як і всяка випускниця, вона має багато справ! Проте поміж того встигає малювати, шити, вишивати, доглядати домашніх улюбленців і просто радіти життю. Особливою пристрастю для Русі є танці — вона незмінна учасниця конкурсів та шкільних заходів.

А про свої мрії Руслана невдовзі розкаже у книзі «Особливі історії особливих»

Стас — ще один головний герой нашого проєкту. У Спеціальна школа ШАНС він не лише знайшов друзів, а й відкрив чимало своїх талантів.

Хлопець любить знімати відео, шити, вишивати. А ще — підкорювати гірські вершини, кататися на велосипеді та плавати на каяках!

Про те, як Стас стільки встигає та на які труднощі натрапляє, — вже скоро у книзі «Особливі історії особливих»

Олексійко — перший герой нашої книги. Він навчається у Спеціальна школа ШАНС у Дніпрі, де завдяки своїй доброзичливості та щирості має багато друзів.

Хлопчик просто обожнює динозаврів! А коли подорослішає, то обов’язково стане палеонтологом — це його найбільша мрія!

Що ще Олексій захотів розказати та показати про своє життя, вже невдовзі можна буде дізнатися у книзі «Особливі історії особливих»