Події

У Чернівцях презентували книгу, написану дітьми із особливими освітніми потребами

Презентація проєкту у Чернівцях

#На_каву_з_Людмилою_ЧЕЧЕЛЬ

Про каву, мандри, любов до України за філіжанкою кави

Гостя програми – Галина ДАЦЮК, журналістка, письменниця.

Галина ДАЦЮК – лауреатка Всеукраїнських премій: імені Анатолія Погрібного(2012), імені Софії Русової (2016), імені Івана Огієнка (2017).

Після багаторічної роботи на Українському Радіо Культура, завдяки фінансовій підтримці Українського культурного фонду у видавництві «БУКРЕК» народився тривимірний проєкт «Одна з нас». Крім паперової книжки створено її аудіо- та електронну версії. «Одна з нас» – це 55 правдивих неповторних історій, які не згубилися.

55 унікальних історій сильних жінок: у Чернівцях
презентували книгу "Одна з нас"

"Презентація книги "Одна з нас" у
Національному музеї ліератури Ураїни"

12 жовтня у Національному музеї літератури України відбулася презентація  книжки  Галини Дацюк «Одна з нас», яка щойно вийшла в рамках  однойменного Культурного проєкту у чернівецькому видавництві «Букрек» (директорка Дарина Максимець) за фінансової підтримки Українського Культурного Фонду. 

Книжка створена за мотивами авторської передачі Галини Дацюк Моя Історія, що звучала протягом трьох років  на Радіо Культура і зібрала 55 історій жінок, які творять культурний простір сучасної України. 

Героїні пишуть книжки і картини, знімають документальні фільми, розгортають прапор на найвищій вершині світу, захищають кордони України. Волонтерки, ветеранки, парамедики, журналістки, письменниці, громадські діячки – вони доводять своїм життям, що жінка – суб’єкт історії. Багато  з них втратили фізичне здоров’я, але інклюзія дала можливість відкрити в собі додаткові таланти і ресурси. Всі разом і кожна зокрема вони вдосконалюють світ, долаючи гендерні стереотипи про можливості і призначення жінок і жінок з інклюзією і стверджують, що жінки можуть усе!   

Серед учасниць презентації  письменниці голова Київської організації НСПУ Марія Морозенко, авторка  прекрасних книжок для дітей «Таємниця козацької шаблі», «Дике літо в Криму» лавретка премії імені Лесі України Зірка Мензатюк,  лавреатка Національної премії імені Тараса Шевченка 2020 р.  за книжку «Дівчата зрізають коси» журналістка Євгенія Подобна,  перекладачка з старо-італійської і художниця Валентина Давиденко,  художниця Ольга Кравченко,  чиїм учителем, який надихнув на творчість, був геніальний Віктор Зарецький, режисерка документального кіно  «Пам’яті загиблих споруд», Часи Недитячі» Ольга Самолевська, дослідниця усно-історичних проєктів про війну і Майдан авторка книжки «Капелани. На службі Богу й Україні» Тетяна Ковтунович, народознавиця Оксана Гордієць,  правозахисниця, дослідниця життя свого батька, Президента УГВР Кирила Осьмака Наталя Осьмак. 

Це тільки невеличка частинка героїнь книжки, що прийшли на презентацію в умовах карантину і поділилися враженнями. На сторінках видання історії  Тамари Горіха Зерня, чия  книжка про російсько-українську війну «Доця» здобула неймовірну популярність і стала книжкою року 2019 ВВС. Олена Юрковська, залишившись  у 2,5 роки без обох ніг, вирісши стала паралімійською чемпіонкою, на рахунку якої 18 паралімпійських медалей. Юлія Микитенко, Ірина Цвіла, Вікторія Дворецька, Андріана Сусак, Оксана Якубова після кількох років фронту подолали ПТСР, тяжкі поранення і контузії і знайшли в собі силу та енергію повернутися  до активного цивільного життя. Ірина Довгань після полону і катувань дала свідчення свідчення про злочини РФ для МКС в Гаазі. 

Зібрані в один проєкт жінкине лише  увиразнюють значимість власного життя, а й перезентують його суспільний зріз, створюють своєрідний жіночий потрет сучасної України. 

Культурний Проєкт «Одна з нас» – тривимірний. Одна з Нас  – це 55 історій на 240 сторінках паперової  книжки з сучасним дизайном, де близько 400  кольорових ілюстрацій. Створена електронна версія книжки і аудіоверсія у форматі DAISI тривалістю звучання 28 годин 54 хвилини і 17 секунд. Ця версії розраховані на людей, що не бачать читати.  І електронний і  аудіо варіанти – у відкритому доступі на сайті «Одна з нас»!

Наклад книжки «Одна з нас» у 1000 примірників  розповсюджений по бібліотеках України, громадських організаціях, у Центрі морально-психологічного забезпечення ЗСУ, місцевих громадах. Книжки вже читають у Маріуполі, Херсоні, Дніпрі, Краматорську, Кропивницькому, Львові, Києві, Старобільську, Чернігові, Києві, Чернівцях. По одному примірнику одержали усі героїні книжки. Їхні історії надихають  незламністю, яскравістю і патріотизмом. 

Книжка «Одна з нас», яка має підзаголовок «Незагублені історії», переконує, що жіночий досвід потрібно збирати, записувати, архівувати, берегти не лише для неоціненного архіву нашої пом’яті а й для мотивації до змін у житті.  Ця книжка багатьом додасть снаги і впевненості, щоб  зробити наступний крок  до власного я і своєї мрії.  «Не треба боятися змін. Життя триватиме на землі і без нас. Але наше життя без нас – не відбудеться. І коли здається, що резервуар твоєї сили висох, треба повірити, що завше знайдеться краплина роси чи дощу, яка впаде тобі на серце і оживить  любов». 

Книга «Одна з нас», надрукована у видавничому домі «Букрек» за підтримки Українського культурного фонду, не розповість про те, як побороти утиски за ґендерною ознакою чи правильно ставитися до людей з інвалідністю. Тут — пост-історії про шлях, боротьбу й успіх сучасних українських жінок: тих, чиї можливості не вдалося обмежити нікому.

Відгуки від колег!

Один із найважливіших етапів Проєкту — відправити книгу читачеві. Видання розповсюдили між обласними, міськими, районними книгозбірнями. Зокрема його зможуть прочитати й на Сході: у Донецькій обласній універсальній науковій бібліотеці, що сьогодні розташована в Маріуполі, та в Луганській обласній універсальній науковій бібліотеці у Старобільську. 

Отримали книгу також громадські організації, як-от Центр морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України, «Дієва громада» на Луганщині, Маріупольська асоціація жінок «Берегиня» — найменувань значно більше. Дехто встиг вже й поділитися, як-от Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека.

Посилання: https://zounb.zp.ua/node/7322

Наші книги – у бібліотеках України

Сьогодні наші книжки безкоштовно одержали бібліотеки і громадські організації в Маріуполі, Дніпрі, Чернівцях, Старобільську, Львові, Івано-Франківську, на Херсонщині, у Києві. І це найважливіший результат спільної праці над проєктом, який зібрав 55 історій дивовижних жінок!

А хорошій подрузі Олені Сусловій, що теж стала героїнею книжки Одна з нас, її можна з радістю презентувати при зустрічі. 

Історія нашої дружби триває 30 років. На граніт студентської Революції ми носили узвар. На Майданах кричали «Хмарі — волю!». В Олешні, у 1991, повертали ім’я Софії Русової. Згодом ми заспівали у Вільнюсі «Червону калину», і з тих пір співали завжди. І дуже різне — в Пекіні, Ташкенті, Бішкеку. За програмою Уповноважувальної освіти ми проводили тренінги у Центральній Азії. Під синім небом Самарканда обговорювали з узбецькими жінками принципи ґендерної чуйності.

Після занять релаксували в засніженому Ісик-Кулі і зимовій Латориці.

Під час пилової бурі в Кара-Калпакстані наш маленький літачок надовго застряг в аеропорту, але ми злетіли. Усе це приватне, але в межах історії Однієї з нас — Олени Суслової, голови правління

Інформаційно-консультативного жіночого центру, миротвориці, волонтерки, правозахисниці. Вона знімає корону з дрімучих ґендерних стереотипів, і вони миттєво знесилюються. Питання забезпечення ґендерної рівності вона лобіює на найвищих міжнародних форумах.

Протестує проти посилення законодавчих ініціатив, які відмовляють жінкам у людських правах. Щось ми оприявили. Продовжимо — в наступній книжці. Головне, є ж про що! Дякую тобі!

Історія Олени — в Культурному проєкті «Одна з нас» ВД «Букрек», що вийшов за сприяння Українського культурного фонду. Книжка в аудіоформаті та електронній версії — на сайті.

Вітаємо з днем народження паралімпійську чемпіонку!

27 вересня відзначала день народження Героїня України Олена Юрковська, паралімпійська чемпіонка, одна з найяскравіших спортсменок України і світу! Олена здобула 5 золотих, 6 срібних і 7 бронзових паралімпійських медалей! Саме її історія відкриває книжку «Одна з нас. Незагублені історії», яка щойно вийшла в рамках однойменного Культурного проєкту ВД «Букрек» за фінансової підтримки «УКФ» і в ці хвилини мандрує Україною до бібліотек, громадських організацій, а невдовзі потрапить і до героїнь. 

Вітаю Вас, дорога Олено! Ваша історія — надихаючий приклад, як треба не здаватися! Як треба вірити в себе, перемагати і радіти життю! Бажаю Вам ще багато щасливих сторінок, захоплень, мандрівок, відкриттів і здійснення найсміливіших задумів! Дякую, що Ви є у моєму житті – яскрава жінка, яка вчить вірити! 

«Я народилася у Коломиї. У два з половиною роки вдруге захворіла вітрянкою, яка спровокувала капілярний токсикоз, а згодом гангрену. Все відбувалося дуже швидко. Мене забрали до лікарні, де медики старалися врятувати моє життя. Проте, аби його зберегти, потрібно було ампутувати обидві ноги», — так починається розповідь Оленки про своє життя. 

А закінчуються ось так. «Завдяки спорту я відкрила нові грані життя: розширила коло спілкування, відвідала багато країн, познайомилася з різними культурами. Я побачила людей з інвалідністю, які не страждають від цього, а живуть щасливо і реалізовують себе. 

Тепер у нас росте синочок Макар. Хочу виховати його гідною людиною. Я знаю, що мама не повинна розчинятися у дитині.

Але материнство — це сьогодні моє найбільше щастя. 

Мрію, щоб мої рідні та син були здорові. Більше мріяти мені немає про що. Я багато досягла і впевнилася, що не треба боятися мрії — варто пробувати її досягнути. Шалене задоволення — здійснювати свої мрії!»

Повністю прочитати і послухати історію Олени Юрковської можна на сайті «Одна з нас», де виставлена електронна версія книжки і її аудіо формат.

Книжка "Одна з нас" вийшла

Книжка «Одна з нас» вийшла у видавництві «Букрек» в рамках культурного проєкту «Одна з нас» за фінансової підтримки «Українського Культурного Фонду». Цей унікальний проєкт поліфонічний. Це, по-перше, паперове видання, що представляє 55 історій наших сучасниць з різних суспільних сфер, створене за мотивами передачі Моя Історія на «Радіо Культура», яка звучала у минулих сезонах. Це 240 сторінок тексту і понад 300 фотографій. Це ще й електронна версія книжки на сайті «Одна з нас». І це, по-третє, аудіокнижка у форматі DAISY, що теж розміщена на сайті, тривалістю 28 годин 17 хвилин 54 секунди. Її зможуть послухати всі, хто забажає, і, найперше, люди з порушеннями зору. Невдовзі книжка завдяки фінансовій підтримці УКФ вирушить з ВД «Букрек» до українських бібліотек, благодійних організацій. Це неймовірне щастя – завершити натхненну працю в колі талановитих букреківок. Цей проєкт відбувся завдяки директорці видавництва «Букрек» Дарині Максимець, яка в той відповідальний момент, коли ти сумніваєшся, подавати проєкт чи ні,  вмикає свою безмежну енергію і з Буковини махає тобі сильними крильми: «Швиденько і то зараз!» Даринко, дякую! Дякую кожній героїні книжки, що радо відгукнулися на пропозицію зібратися під Однією обкладинкою! Дякую дивовижному Михайлу Петріву зі Львова, який змонтував аудіоформат книжки. Дякую моїм донечкам Дарії Білокобильській і Аполінарії Білокобильській, які допомогли перетворити радіоісторії у тексти. Дякую Діані Чорноус, яка може все. Ця книжка творилася в умовах ізоляції (березень – червень). Не знаю, чи дякувати карантину, але цей виклик ми теж витримали. Богу дякувати! Придбати книжку, сказала Дарина Максимець, можна буде у видавництві «Букрек» за тиждень, коли виконаємо зобов’язання перед УКФ. Повідомлятимемо.

Щойно надрукована книжка

Так пахне мамин хліб, новонароджене дитя і щойно надрукована книжка. У рамках Культурного проєкту «Одна з нас» за фінансової підтримки Українського Культурного Фонду у видавництві «Букрек» вийшла книжка, що зібрала 55 історій дивовижних жінок, які удосконалюють власне життя і світ, у якому ми живемо разом. Це наші сучасниці, які засвідчують, що жінки можуть усе. Хоча багатьом з них за власне Я довелося боротися з суспільними уявленнями про призначення жінки. Видання створене за мотивами авторської передачі Моя Історія на рідному  Радіо Культура, що звучала в минулих сезонах. Вдячна дорогим колежанкам, подругам,  видавчиням, героїням! Персонально –  Дарина Максимець!  Про все повідомлятимемо.

Інтерв'ю для Щоденної всеукраїнської газети
«День»

«На тлі офіційної історії, яку пишуть, як правило, чоловіки, жінки «губляться» і стають невидимими. Жіночий досвід досі непроговорений і непочутий. А жіноча пам’ять — це унікальний архів половини людства, який стає документом історії і окремого життя».

Галина Дацюк в інтерв’ю для Щоденної всеукраїнської газети «День» поділилася тим, як випитувала історію у власної матері, їздила світом з тренінгами для жінок і досліджувала історію неукраїнської українки Софії Русової.

Історію інтерв’юерки Людмили Таран, до речі, також невдовзі зможете прочитати у книжці «Одна з нас». 

Готується до друку книжка «Одна з нас»

«Книга “Одна з нас” — це колоритний портрет жіночої України. 

Ми маємо долати ґендерні стереотипи саме оприлюдненням жіночого досвіду. Адже сьогодні, у ХХІ столітті, коли ми майже 30 років займаємося питаннями ґендерної просвіти, рівних прав та можливостей, досі на найвищих владних щаблях мусимо боротися з сексизмом».

Галина Дацюк, авторка книги, у програмі Культура. Live на UA: Культура про проєкт «Одна з нас», реалізований Видавничий Дім «Букрек» за підтримки Український культурний фонд.  

Повний ефір за посиланням: https://bit.ly/3ikhyEa

Міжнародна онлайн-конференція команди
Культурного проєкту «Одна з нас»

21 серпня відбулася Міжнародна онлайн-конференція команди Культурного проєкту «Одна з нас» (авторка Проєкту Галина Дацюк) зпредставницями Асоціації ділових жінок Румунії (м. Сучава). Проєкт реалізується за фінансового сприяння Український культурний фонд.Ключовий меседж віртуальної зустрічі — «Голос сильної статі». Модерувала зустріч директорка Видавництва «Букрек» Дарина Максимець, яка давно співпрацює з членкинями румунської асоціації. 

Подія — це підсумки важливого етапу проєкту Одна з нас – створення книги в паперовому, аудіо і електронному форматах. Учасниці з України поділилися історією створення книжки в рамках проєкту. Наголошували,  як важливо підтримувати одна одну, об’єднуватися навколо цікавих ідей, бо тільки разом можна досягати результатів. Проблеми реалізації жінок (і жінок з інклюзією) однакові в Україні, Румунії і в світі. Успішний приклад того, що може жінка, коли наполегливо долає стереотипи і йде до своєї мрії, — теж подібний. Важливо ділитися успішними історіями, бо вони надихають інших. Своїм досвідом про те, як можна  підвищувати соціальний статус жінки в суспільстві через ефективну співпрацю у спільнотах, об’єднаннях, громадських організаціях (на прикладі ГО «Асоціація ділових жінок Румунії», м. Сучава) поділилася голова Асоціації Liliana Agheorghicesei. У конференції взяли участь  заступниця голови ГО «Асоціація ділових жінок Буковини» Serafima Crigan.

«Часом тобі  здається, що сили вичерпані і ти нічого не можеш зробити. Але, подумавши і зібравшись, виявляєш у себе певний ресурс і робиш справу», — наголосила пані Ліліана.  Міжнародний культурний діалог — теж про ресурс, який може дати нам спільне бачення ролі жінки у суспільстві і спільні цікаві проекти. Наприклад, переклад книжки «Одна з нас» румунською мовою. Словом, домовилися співпрацювати за будь-яких умов.